zebrania

  • brak zaplanowanych zebrań

archiwum

losowy obrazek

wiadomości

Dzień UTC na Politechnice Warszawskiej
11.11.2011, 13:51

Środa, 23 listopada będzie bez wątpienia wyjątkowym dniem na Politechnice Warszawskiej. Na spotkanie ze studentami oraz kadrą naukowo-dydaktyczną uczelni przyjadą do Warszawy reprezentacje firm United Technologies mające siedzibę w Polsce. Impreza, która przebiegać będzie pod hasłem „Dzień UTC na Politechnice Warszawskiej” odbywać się będzie w budynku Wydziału Inżynierii Materiałowej.

UTC jest globalną korporacją, mającą kilkaset oddziałów i zatrudniającą na całym świecie 208 tysięcy pracowników, z tego ponad 8,5 tys. w Polsce. Koncern ten specjalizujący się w stosowaniu w swojej działalności nowoczesnych technologii tylko na przestrzeni ostatniej dekady zainwestował w naszym kraju setki milionów dolarów, głównie w produkcję lotniczą, ale nie tylko. Dzięki temu w zakładach w Rzeszowie, Mielcu, Kaliszu oraz Wrocławiu powstają podzespoły silników i części do najnowocześniejszych i największych samolotów pasażerskich, wojskowych, biznesowych oraz śmigłowców, a także produkty mające zastosowanie w innych dziedzinach.

Na specjalnych stoiskach poszczególne firmy zaprezentują nowoczesne technologie i procesy oraz produkty. Wiele z nich jest takich, jakich nie zobaczysz w Warszawie.
Dlatego warto przeznaczyć tę listopadową środę, aby spotkać się „oko” w oko” z UTC.

Kto przyjedzie 23 listopada do Warszawy?
  • WSK „PZL - Rzeszów” SA. - producent silników lotniczych, firma o 75-letnich tradycjach, należąca do światowej elity producentów sprzętu lotniczego, od 10 lat wchodząca w struktury UTC.
  • PZL Mielec – należące do Sikorsky Aircraft Corporation. Producent śmigłowców Black Hawk oraz samolotów Bryza, Skytrack.
  • Pratt&Whitney Kalisz – polski oddział znanej firmy silnikowej Pratt&Whitney.
  • Hamilton Sundstrand – producent m.in. silników pomocniczych do samolotów mający swoje lokalizacje w Rzeszowie , Wrocławiu (systemy paliwowe, kadłuby) i Kaliszu (orurowanie silników).
  • UTC Fire & Security z Gdańska oraz Kidde z Ropczyc k. Rzeszowa, cieszące się wysoką renomą, jako producenci systemów ochrony i przeciwpożarowych.
  • Otis Polska z Warszawy – producent nowoczesnych wind i dźwigów oraz systemów komunikacyjnych.
To wyjątkowe pod wieloma względami spotkanie nowoczesnego przemysłu z nauką i studentami Politechniki Warszawskiej ma również pokazać studentom praktyczne zastosowanie zdobywanej w czasie studiów wiedzy oraz zainspirować, gdzie skierować swoje kroki, aby znaleźć ciekawą i rozwijającą pracę. Wybór Politechniki Warszawskiej nie jest przypadkowy – część z firm, które przyjadą na ten jeden dzień do Warszawy, wspólnie z pracownikami naukowymi politechniki realizowały lub realizują wspólnie wiele wspólnych projektów.
Podczas całodniowej imprezy studenci warszawskiej uczelni będą mogli wysłuchać specjalnych wykładów prowadzonych przez kluczowych inżynierów poszczególnych firm na tematy związane z najnowocześniejszymi technologiami, stosowanymi m.in. w branży lotniczej. Równolegle studenci i pracownicy naukowi mieli możliwość dotknąć niektórych elementów konstrukcji lotniczych najbardziej znanych marek świata lotniczego.
Podczas tego pełnego wrażeń i technologicznych nowinek dnia odbędą się dwa konkursy wyłącznie dla studentów Politechniki Warszawskiej – konstrukcyjny „Tylko dla orłów” oraz paszportowy. W tym pierwszym konkursie mogą wziąć udział studenci studiów dziennych PW, będzie on rozgrywany zespołowo w grupach 3-osobowych. Zadaniem konkursowym będzie przeniesienie jak największej ilości piłeczek do tenisa stołowego z parteru na poziom piętra budynku Wydziału Inżynierii Materiałowej. Zadanie należy wykonać za pomocą samodzielnie zaprojektowanego urządzenia wykorzystującego ciężar 0,5 kg, umieszczony nie wyżej niż 0,5 m nad posadzką. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej WSK Rzeszów.

Początek spotkania z firmami UTC o godz. 10.50 – finał o godzinie 15. Cały czas będzie się działo wiele ciekawych rzeczy. Przyjdź, zobacz, dowiedz się, spróbuj. Ten dzień jest dla Ciebie.

powrót

Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej Wakans wszystkie prawa zastrzeżone 2013